Ant Bahar Group, Bahar Markasıyla İlk Defa Anfaş Food Product’a Katıldı – Food in Life – Yiyecek, İçecek, Mekan ve Gastronomi Kültürü Portalı

Antalya Expo Center’da 19 – 22 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Anfaş Food Product’ın katılımcılarından Ant Bahar Group kendi markası olan Bahar ile fuara ilk defa katılıyor. Bahar marka et ve tavuk döner, şinitsel ve nugget gibi ürünlerinin yanı sıra peynir ve süt ürünleri de üreten Ant Bahar Group’un firma sahibi Ali Bahar ile konuştuk.

Yaklaşık 50 yıllık bir firma olan Ant Bahar Group’un firma sahibi Ali Bahar, Anfaş Food Product’a daha önce distribütör olarak katıldıklarını,  son olarak Keskinoğlu, Polonez distribütörü olarak fuarda bulunduktan sonra ilk kez bu yıl Bahar markasıyla katılımcı olduklarını söyledi. Bahar markası ile 4 yılda distribütör firma özelliğinden çıkıp kendi ürettiğini satan bir firma haline geldiklerini belirten Ali Bahar, “Türkiye’nin 5. büyük hindi üreticisiyiz. Kesimhanemizde günde yaklaşık 5000 hindi kesiyoruz. Elmalı’da birçok çiftliğimiz var ve çok sayıda köylüye bu şekilde ekmek kapısı oluyoruz” dedi.

Ant Bahar Group kendi bünyesinde kırmızı et parçalama işi yapsa da etçi kimliğiyle ön plana çıkmıyor. Bahar marka et ve piliç dönere sahip olan Ant Bahar, bölgede et ticareti yapan önemli firmalardan. Bahar markasıyla kaplamalı ürün olan şinitzel ve nugget üretimi de yapan firmanın ayrıca 350 tonluk köfte üretim kapasitesi var. Ali Bahar “Şuanda çok önemli firmalara butik mallar üretiyoruz. Hem hindi hem de köfteyle alakalı özellikle Türkiye Cumhuriyetleri başta olmak üzere yurt dışı ticaretimiz var. Antalya’da ihracat yapan firmalar arasında şuan ilk 8’deyiz. Bu da gurur verici, hedefimiz 1. olmak” dedi. Bahar, 2014 yılı için ise sosis, salam ve sucuk üretimine başlayacaklarının haberini verdi.

Ürün gamı oldukça geniş olan Ant Bahar Group’un aynı zamanda peynir ve süt ürettikleri mandıraları var. Tüm ürünleriyle Anfaş Food Product’a katılan Ali Bahar, hem otel ve catering kanadı hem de yurtdışı kanadı ile alakalı görüşmeler yaptıklarını belirterek Ant Bahar olarak bu yılı tamamen kalite ve hizmet yılı olarak ilan ettiklerini söyledi. “1,5-2 milyon civarında bir kalite yatırımı yaptık. Araç filomuzu ve depomuzu genişlettik” diyen Ali Bahar Anfaş Food Product’ta da müşterilerle yeni bağlantılara geçtiklerini ifade etti.